فیلر بادی یا همان بدن پر کننده حاوی هیالورونیک اسید میباشد که کلاژن ساز هم هست و برای پر کردن و برجسته سازی نقاطی از بدن استفاده می شود. تزریق فیلر باسن برای برجسته کردن و یا پرکردن برخی نواحی فرو رفته آن.

سابسیژن چیست؟

سابسیژن درمان جراحی سرپایی ساده و ایمنی است که به خاطر درمان آکنه اسکارهای بسیار عمیقی انجام می‌شود که فرورفتگی زیادی را در پوست ایجاد کرده‌اند. اگر جای جوش به شدت فرورفته باشد، سابسیژن قبل از دیگر روش‌های جوانسازی انجام می‌شود.
در این جراحی سرپایی پوست ناحیه آسیب دیده از بافت همبند جای زخم جدا می‌شود تا پوست جدید صاف‌تر باشد. پس از سابسیژن درمان‌های دیگری مانند پلاسما تراپی و میکرونیدلینگ انجام می‌شود تا بافت همبند از بین برود، پوست بالاتر قرار بگیرد و صاف شود و رنگ پوست یک‌دست شود.

 

چرا جای جوش فرو رفته و گود می شود؟

یکی از عوامل مهم در ایجاد فرورفتگی در جوشگاه های آکنه، وجود چسبندگی ها و فیبروز زیر آنهاست که باعث کشیده شدن پوست به سمت داخل و فرورفتگی می شود. سابسیژن روش بسیار موثری برای بهبود این فرورفتگی ها و به داخل کشیده شدن های جوشگاه های آکنه است. سابسیژن با استفاده از سوزن مخصوص وارد بافت فیبروتیک می شود و به صورت افقی بافت های فیبروتیک بریده می شوند.

 

اقدامات قبل از انجام سابسیژن:

  • یک شب قبل حمام کنید.
  • اگر سابقه تبخال دارید اطلاع دهید.

 

مراقبت بعد از انجام سابسیژن:

بعد از سابسیژن بیمار به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت نباید پوست خود را بشوید و باید به محل انجام سابسیژن پماد آنتی بیوتیک بزند. اگر نواحی عمل کبودی ایجاد شد طبیعی است و طی ۸ الی ۱۰ روز بهبود می یابد.